Terug naar hoofdinhoud

Over vriendschap

Dit keer een blog over vriendschap geschreven door een van onze leden, Ilse.


“Is vriendschap een illusie?”
Vanmorgen hoorde ik het nummer; “Vriendschap is een illusie. Vriendschap is een droom, een pakketje schroot, met een dun laagje chroom”. Heeft Henk Westbroek gelijk en is vriendschap inderdaad niets meer dan schijn? Of bestaat echte vriendschap nog?

Laatst had ik een gesprek met een aantal vrienden en we hadden het over vriendschappen, niemand kon eigenlijk de definitie geven van een vriendschap, het bleek dat iedereen het anders ervaart. Er zijn ook zoveel verschillende soorten vriendschappen.

Ik weet nog dat ik als klein kind een hartsvriendinnetje had, ik dacht er niet over na we deden gewoon alles samen, dat was vriendschap. In de puberteit kreeg ik nieuwe vrienden, onze gesprekken werden anders daardoor ontstonden er meer diepere vriendschappen.

In de loop der jaren heb ik gaandeweg heel veel echte vrienden om me heen verzameld. Ik doe het met de vriendschappen die ik nu om mij heen heb, de een wat langer dan de ander en soms komen er nog bij voor mij betekenen al mijn vriendschappen hetzelfde.
Henk, voor mij is vriendschap geen Illusie, ik weet wel wat vriendschap is!

Geen reacties

Prikbord Berichten 'Vriendschap'

Profiel foto van Yvonne

Gezellige vriendin of vriend gezocht

Eigenlijk vind ik dit heel erg spannend en ik zit te trillen op mijn stoel. Het alleen zijn valt me zwaar. Na de laatste verhuizing heb ik geen echte vriendschappen meer op kunnen bouwen. Iedereen heeft het druk met kinderen en kleinkinderen. De weekenden zijn nog het meest moeilijk. Daarom hoop ik hier iemand te vinden waar ik een vriendschap mee op zou kunnen bouwen. Ik ben al dankbaar voor af en toe een gezellig tefoongesprek. Ik heb geen auto meer, dus voor een ontmoeting is het wel handig als jij nog wel auto rijdt. Het vervoer met het OV is van hier uit niet prettig. Graag alleen reacties met foto, want ik vind het prettig om te weten wie ik voor me heb.
Geplaatst door Yvonne op 08 juni 2026 om 16:55
Profiel foto van E

Zoek wandelmaatje

Goedemiddag. Vanuit Steenwijk ben ik op zoek naar een wandelmaatje met hond (bij voorkeur). Bij leuke klik samen eens naar film of theater en ergens een etentje met mooie gesprekken. Vriendschap moet groeien maar ja ook ergens ontstaan. Misschien vanaf deze plek?
Geplaatst door E op 11 mei 2026 om 17:33
Profiel foto van LenieMonika

Wandelen kletsen drankje doen

Ik kom uit omgeving van Rotterdam. Wie heeft zin om te wandelen kletsen wat drinken. Zou wat meer mensen willen ontmoeten voor een leuke vriendschap. Grt van Monika
Geplaatst door LenieMonika op 01 mei 2026 om 10:15
Profiel foto van Anna

Eerlijke vriendschap

Hi gezellige vrouw 52 Komt graag in contact met Ondernemende dames Om dagtrips reizen avondje uit Cafe live muziek Eten ,terrasje Bios Wandelen
Geplaatst door Anna op 29 april 2026 om 13:28